Když vám chybí zub

Pokud jste přišli o jeden či více zubů, nezoufejte, v tomto případě pomůže protetika. Protetická stomatologie se věnuje náhradě ztracených zubů nebo jejich části. Abychom obnovili krásný úsměv a funkci chrupu, využíváme zubní korunky, můstky, fazety a snímatelné náhrady. Veškeré protetické práce zhotovují dvě renomované brněnské zubní laboratoře. Náhradu vám vytvoříme na míru tak, abychom dosáhli co nejpřirozenějšího vzhledu a dlouhodobé funkčnosti.

Zubní korunka

Zubní korunka se upevňuje na zbylou část zubu, která se před nasazením upraví. Tak vrátíme zubu jeho původní podobu a stabilitu. Zubní korunka vypadá přirozeně, ošetření je vhodné jak pro náhradu jednoho zubu, tak pro větší počet.

Snímatelné zubní protézy

Snímatelné protézy jsou vhodné při ztrátě většího počtů zubů. Vybrat si můžete z široké škály protéz – od jednoduchých náhrad hrazených pojišťovnou, až po ty sofistikované a estetické. Základem pro zhotovení je správný otisk. Ten vyžaduje kvalitní otiskovací hmotu, ale také dostatek času, aby co nejlépe kopíroval stav dásní.

Provádíme:

  • částečné snímatelné náhrady
  • totální snímatelné náhrady

Zubní fazety

Fazeta je tenký keramický plátek, který nahrazuje viditelnou část zubu. Lepí se na obroušenou plochu předních zubů. Pomocí fazety lze vylepšit tvar, barva, nerovnosti a praskliny na povrchu zubu. Zásah do zubu je minimální.

Zubní můstky

Na rozdíl od implantátů, které se vsazují do čelisti, se můstek upevňuje na okolní zuby. Nosným prvkem jsou tedy zuby sousedící s mezerou. Ty se upraví na korunku a vytvoří pilíře pro zubní můstek, jehož součástí jsou nahrazované zuby. Zubař nejdřív určí, které zuby unesou konstrukci můstku. Vadné zuby je někdy potřeba vytrhnout, nebo provést endodoncii.

 

Výkony samozřejmě provádíme v lokální anestezii, abyste necítili žádnou bolest a zákrok byl maximálně šetrný. Po připravení zubů provedeme otisky zubů, podle kterých vznikne přesný model ke zhotovení finálního můstku. Při další návštěvě lékař zubní můstek vyzkouší a připevní.

Objednejte se