Oslňte svým úsměvem

Staré výplně, esteticky nevyhovující protetické práce, probarvené mrtvé zuby a mezery v chrupu jsou problémy, které trápí spoustu lidí. Přáli byste si krásný úsměv? Díky moderním postupům vám ho můžeme zajistit. Estetická stomatologie zahrnuje zhotovení bílých výplní, faset a bělení zubů, které pomohou dosáhnout dokonalého a přirozeného vzhledu zubů.

Bílé výplně

Bílé plomby z kompozitních materiálů jsou v současnosti nejlepší volbou pro ošetření zubních kazů, nebo jako náhrada starých amalgámových plomb. Bílou výplň dokážeme vytvarovat tak, že vypadá jako zdravý zub. Další výhodou ošetření je menší nutnost vrtat zdravé části zubu.

V naší zubní ordinaci aplikujeme především dva typy bílých výplní:

  • Fotokompozitní materiály
    Jsou to nejestetičtější materiály, proto je používáme zejména pro přední zuby. Vzhledem k technickému pokroku materiálů jsou vhodné pro použití i na více zatížené zuby.
  • Skloionomerní materiály
    Používají se především na krčky zubů, distální úseky a méně zatížená místa. Hlavní výhodou je schopnost udržovat v sobě fluoridy, a tím působit proti vzniku a šíření zubního kazu.
Kofferdam

Koffedram je blána používající se pro izolaci zubů od slin, tekutin a vlhkosti obsažené v dechu. Je vhodný hlavně při zhotovovování fotokompozitních výplní, které jsou při zpracování na vlhko nejvíce náchylné. Kofferdam zamezí nechtěnému polknutí odvrtávané výplně či jiných materiálů.

Objednejte se